ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie ?

ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie ?

Jest jakaś szkoła lotnicza, jaka proponuje licencje na małe samoloty? Chodzi mi o taki, co pomieści cztery osoby.

vokalek

Posty: 1

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

daga56

Posty: 10

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

alibastek

Posty: 11

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, lecz żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie zdobycie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to pożądane byłoby byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Jasio234

Posty: 4

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, że miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bo wiem, że mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie samodzielnie to nie dla mnie.

CzarnyBlant

Posty: 14

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, lecz koszty były za wysokie. Do tego jeszcze niezbędny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, lecz to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

Bienkus

Posty: 10

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Marioleczka

Posty: 6

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

ronaldo7

Posty: 15

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Lupusx

Posty: 4

 
Z tego, co wiem licencje pilota można dostać, lecz trzeba też sporo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

CHatka-eKo

Posty: 2